Ekonómia hrou
Prezentuje: Ekonomická univerzita v Bratislave
Euro – naša mena – pexeso, maľovanky (aktivity pre najmenších)
Nájdi skryté ekonomické slová/pojmy vo vete – cieľom je rozvoj myslenia u detí (aktivita pre žiakov základných a stredných škôl)
Osemsmerovky – cieľom je nájsť ekonomické pojmy (aktivita pre žiakov základných a stredných škôl)
Poznaj veci okolo seba – potreby a statky – hra, ktorej cieľom je deťom vysvetliť základné ekonomické pojmy, ako sú potreby a statky (aktivita pre žiakov základných a stredných škôl)
Konkurenčný boj o lepšiu Pizzeriu – hra, ktorej cieľom je naučiť sa rozpoznať pojem konkurencia.
Plán úspor - hra, ktorej cieľom je deťom vysvetliť základné ekonomické pojmy ako sú spotreba a úspory, a tiež to, ako zaobchádzať s peniazmi a naučiť sa šetriť (aktivita pre žiakov základných a stredných škôl)
Aplikácia ekonomických teórií na účastníkoch – interaktívne skupinové aktivity na rôzne ekonomické teórie: Väzňova dilema, Úloha štátu v ekonomike (verejné statky), Sebeckosť vs. Altruizmus (ultimátum), Finančné trhy (aukcia, súťaž krásy), Skúmanie dôvery a reciprocity, Potreba rekvalifikácie a investičných stimulov, Peniaze a ich úloha v ekonomike, Investovanie na Wall Street, Vývoj rovnovážnej ceny.
Vedomostná súťaž o Európskej únii a Európskej centrálnej banke – kvízy a hry zamerané na EÚ, ECB, menovú politiku, infláciu, defláciu.
Multimediálne vzdelávanie v rozdieloch medzi ekonomickou teóriou Keynesa a Hayeka – populárne video s vysvetlením rozdielov cez pieseň.
Testy finančnej gramotnosti – krátke kvízy s možnosťou výberu správnej odpovede.
Falošné bankovky – identifikácia falošných bankoviek.
Meny sveta – rozpoznávanie mien vybraných štátov sveta.
Banka trochu inak – hra, v ktorej účastníci spoznajú fungovanie banky a význam menového kurzu.
Hodnoty a hodnotová orientácia v kontexte kvality života – hry, ktorých cieľom je poukázať na hodnoty uznávané v spoločnosti
a mnohé ďalšie hry