INFO linka: 0911 790 899

Detské múzeum

10.00 - 21.00 hod. VAJANSKÉHO NÁBREŽIE 2, BUDOVA SNM - VCHOD Z MÚZEJNEJ ULICE, BRATISLAVA 

Detské múzeum sa aj tento rok zapája do FESTIVALU VEDY Noc výskumníkov. Aj 27. septembra 2013 si budete môcť pozrieť a vyskúšať interaktívnu putovnú výstavu, ktorá je pripravená v spolupráci s českým vedeckým centrom pre deti a mládež - IQ Park Liberec.

POZNÁVAJ SA!

Deti aj dospelí na nej objavujú ľudské telo nielen prostredníctvom mimoriadnych exponátov, ale aj seba samých. Výstava je vlastne veľkým testovacím priestorom, kde si návštevníci skúšajú svoje zmysly a ďalšie schopnosti a vlastnosti ľudského tela. Takmer 60 exponátov umožňuje  návštevníkom vyskúšať si ako dokážu reagovať na sluchové, čuchové, hmatové či zrakové podnety, ale aj svoj zmysel pre rovnováhu, rýchlosť vlastných reakcií alebo koordináciu svojich pohybov. Na vlastnej koži môžu vyskúšať ako elektrina prechádza  ľudským telom, ale aj precvičiť si vlastný postreh a dôvtip pri riešení hlavolamov.

Spoznávanie fyzikálnych možností a hraníc tela, skúmanie fyzických i psychických schopností samých seba, no i ľudí ako takých, prostredníctvom hry – to je hlavné posolstvo výstavy. Veda je zábava, spoznaj sa hrou!

www.detskemuzeum.sk

Prílohy na stiahnutie